Хороший паркет або дошка підлоги вельми довговічні. Вони переживуть потоп від прорвали батарей, атаки цікавих дітей, пролиті розчинники та гарячі опалювальні прилади. Реставрувати паркет не так вже й складно, тому не варто відразу позбуватися від старого дерев’яного підлогового покриття як від віджилого свій вік. Адже масив дерева хороший тим, що він гомогенен, тобто, на будь-якій глибині його структура така ж, як на поверхні – на відміну від, наприклад, ламінату або лінолеуму.

А це означає, що будь-які плями, опіки, подряпини, залишки лаку або фарби можна прибрати з паркету, рівномірно знявши верхній шар на достатню глибину. Ця процедура називається циклюванням. До речі, для нового паркету також проводять циклювання для усунення неузгодженостей. Її можна здійснити самостійно – ми розповімо, як і що для цього необхідно. Якщо паркет пошкоджений серйозно, наприклад, в разі поразки грибком або множинних тріщин, краще все ж звернутися до професіоналів, тобто до нас.

Підготовчий етап

Циклювання проводиться за допомогою спеціальних машин. Взяти циклювальні машину можна напрокат. Якщо є можливість, краще відразу візьміть додатково кутову машину для обробки важкодоступних місць в кутах і під стінами. Крім того, вам потрібно буде запастися крупнозернистою наждачним папером в рулоні для початкової обробки і дрібнозернистої для кінцевої. Придбайте також ґрунтовку для паркету – порадьтеся з продавцями і підберіть найбільш підходящу. Для фінального покриття купите лак або спеціальне масло. Для прибирання на всіх етапах потрібен пилосос – найкраще потужний промисловий, його також зазвичай можна взяти в оренду разом з циклювальної машиною. Щоб спокійно переміщати машину або пилосос, запасіться надійним подовжувачем.

Підготуйте приміщення. Приберіть з кімнати будь-які предмети, в тому числі штори, інакше на ні осяде дрібна деревна пил. Перевірте підлогу на предмет будь-яких металевих виробів, що стирчать в ньому. Особливо небезпечні цвяхи і шурупи, забиті і закручені повністю, так що їх складно помітити – вони легко ушкоджують шліфувальний барабан. Зніміть плінтуса, якщо це можливо зробити, не пошкоджуючи їх або паркет. Якщо окремі паркетини розхиталися, їх потрібно закріпити, посадивши на клей.

Переходимо до циклювання

Грубозернисту наждачний папір заправте в барабан відповідно до її технічними вимогами. Дуже важливо будь-які маніпуляції з барабаном машини проводити виключно з відключеним з розетки кабелем! Після заправки наждачного паперу включите машину в мережу і запустіть. Пройдіться по всій поверхні підлоги так, щоб кожна наступна смуга обробленого паркету перекривала попередню на кілька сантиметрів.

На цьому етапі ми видаляємо старе покриття, знімаємо плями і пошкодження глибиною до 5 мм. Для максимального ефекту обробляйте паркет по діагоналі до напрямку паркетин. Тобто, якщо він укладений ялинкою – переміщайте машину паралельно стіні кімнати (довгої або короткої – все одно). Контролюйте тиск барабана на підлогу спеціальним гвинтом і перевіряйте стан паркету.

На наступному етапі проводиться обробка кутів, для цього використовуйте так званий «чобіток» – кутову циклювальні машину. Коли все зроблено, міняйте грубозернисту папір на дрібнозернисту і повторюйте весь процес. Так ви отримаєте повністю гладку поверхню без шорсткостей.

Після завершення пропилесосьте поверхню підлоги і всі інші поверхні. Дрібний пил буде всюди, саме тому важливо прибрати з кімнати всі і використовувати окуляри і респіратор. Для захисту вух візьміть в аптеці або господарському магазині пару берушей. Після закінчення циклювання ви можете приступати до грунтування, а потім нанесення масла або лаку. Як бачите, все дуже просто.