Машини роблять життя більш зручною і комфортною, це відноситься і до сфери ремонту. Паркет все ще досить популярний в якості підлогового покриття завдяки відмінному зовнішньому вигляду і довговічності. Але обидва ці чинника реалізуються лише за умови правильного догляду та своєчасної реставрації паркету. А її провести без спеціальних пристроїв досить складно. Розповімо про інструментарій наших майстрів, за допомогою якого вони творять чудеса, відроджуючи самий запущений паркет до життя.

Циклювання і шліфування

Різниця між цими поняттями в тому, що ціклевка- це зняття шару паркету певної глибини, а шліфовка – це доведення отриманої досить шорсткою поверхні до ідеальної гладкості. Циклювання здійснюється циклювальної машиною. Для грубої первісної обробки застосовуються такі машини.

СО-206 – це потужна машина для початкової шліфування і вирівнювання, що дозволяє прибирати нерівності до 5 мм висотою. Вона доведеться вельми до речі при реставрації старого, але все ще міцного паркету зі слідами лаку, плямами і механічними ушкодженнями. Машина зніме пошкоджений шар, після чого можна приступати до фінальної шліфовці. Чимале гідність цієї машини – вбудований пилосос, значно полегшує подальшу прибирання.

Але вона, на жаль, не зможе «дістати» кути і інші важкодоступні місця. Для цього в арсеналі є інша машина того ж виробника – СО-401. Це кутова паркетошлифувальні машина, яка легко дістане підлогу в кутку, під радіатором, в нішах. Також вона стане в нагоді для обробки дерев’яних ступенів. Вона компактна, дозволяє швидко міняти абразивную насадку. Якщо необхідна циклювання невеликого приміщення – наприклад, передпокої – досить буде лише її.

Більш дорогий аналог цієї кутовий машини – німецька паркетошлифувальні машина Lägler Flip, яка виконує ті ж завдання. Вона обладнана пилососом для виняткової зручності роботи. А для обробки великих площ той же виробник пропонує дві моделі: трьохдискове Lägler Trio і барабанну Lägler Hummel.

Іноді може знадобитися дуже тонка остаточна шліфування перед нанесенням покриття. Для цього ми використовуємо ексцентрикову ручну шліфувальну машину Hilti WFE 450-Е. вона оснащена м’яким і твердим шліфувальними дисками і дозволяє діяти дуже тонко і в самих важкодоступних місцях. Регулювання числа обертів і можливість швидкої зміни абразиву значно розширює можливості оператора. А унікальна система видалення пилу робить роботу комфортною.

Допоміжний інструмент

При укладанні нового паркету або ремонті старого може стане в нагоді пила торцювання. Ми використовуємо пилу Bosch GCM-12 JL з системою плавного пуску, яка зробить роботу комфортною і безпечною навіть з двигуном потужністю 2 кВт. Пила оснащена вбудованим лазерним маркером і дозволяє розпилювати брус товщиною до 150 мм, що робить її придатною при укладанні лагов під основу підлоги. До неї також можна підключити систему видалення пилу.

Укладання паркету і дошки підлоги може проводитися на клей або за допомогою метизів. В останньому випадку ми рекомендуємо пневматичний пістолет Prebena. Він підключається до компресора і дозволяє дуже швидко і надійно встановлювати фанеру на підкладку, а також виробляти монтаж плінтуса, фіксацію паркетин, установку ступенів і порогів і багато іншого.

Як бачите, для циклювання і шліфування паркету використовується безліч інструментів. Їх можна взяти напрокат і зробити все самостійно – чи можна звернутися до нас, і досвідчені майстри зі своїм інструментом проведуть всі роботи в найстисліші терміни.