Укладання фанери Львів!

Укладання фанери в Львові під ключ. Фанера найчастіше виступає не як оздоблювальний матеріал, зазвичай вона використовується в якості підкладки під інші види підлогових покриттів, якщо потрібно вирівняти підлогу. Укладання фанери в Львівській області повинна проводитися силами фахівців, оскільки в процесі можливі перекоси і виникнення перепадів висот. Щоб уникнути цієї та інших проблем, укладання виробляють з дотриманням ряду правил. По-перше, фанера обробляється антисептиком щоб уникнути грибкового ураження. Укладання потрібно виробляти в суху пору, при вологості 40-60%.

Сама фанера повинна бути рівномірно просушена, так само, як і підстава, на яке її укладають. Перед укладанням потрібно забезпечити гідроізоляцію підлоги шляхом нанесення спеціальних складів або укладання плівки. Укладання краще проводити після того, як основні будівельні роботи завершені. Фанеру укладають на бетонну основу, на цементну стяжку, на лаги або на дерев’яні перекриття. Фіксація здійснюється за допомогою клею або спеціальних дюбелів, в залежності від підстави. У першому випадку краще використовувати двокомпонентний клей, який забезпечить достатньо часу для укладання до схоплювання. Укладання фанери в Львові і області, якщо вона проводиться на дюбелі, можлива тільки при знеструмленій проводці – це вимога безпеки.

Які сорти фанери зустрічаються Львові?

Сорт В підходить для лакування та тонування барвниками. Стандарти допускають наявність в фанері світлих сучків до 10 мм діаметром, темних – до 6 мм. Неприпустимі отвори від сучків, видимі тріщини. До сорту ВВ вимоги менш жорсткі, така фанера в основному призначена для подальшого шпонирования або укладання під підлогове покриття. Допустимі отвори від сучків до 6 мм діаметром, закриті тріщини до 200 мм довжиною, відкриття тріщини не більше 2 мм.
Ще більш дешевий сорт фанери – НГ. Стандарт допускає наявність відкритих тріщин, зміна кольору на площі до 50%. Шпон цього сорту допускає склейку на ребро. І найбільш дешевий сорт фанери З має досить непривабливий зовнішній вигляд, тому використовується в якості будівельного матеріалу для подальшої обробки. Його міцність цілком достатня для використання в якості підкладки під покриття для підлоги, тому зазвичай укладання фанери на увазі вибір саме фанери сорти С. Сорти можуть бути марковані також римськими цифрами, від I до IV в порядку погіршення.

Марка фанери, найбільш підходяща для укладання в якості підстави – ФК. Вона виготовлена ​​з лущеного шпону, склеєного карбамідно-формальдегідних клеєм. Фанера марки ФК відрізняється високою міцністю і водостійкістю. Також розрізняють фанеру по класу емісії формальдегіду. Для житлових приміщень підійде фанера класу емісії Е-1, всі інші можуть використовуватися тільки в нежитлових приміщеннях.

Важлива характеристика фанерного листа, який використовується для укладання під підлогове покриття – товщина. Вона визначається кількістю шарів шпону. Власна товщина одного шару шпону в середньому дорівнює 1,8 мм. Фанера для чорнового покриття повинна складатися 7-10 шарів (товщина 12-18 мм), в залежності від передбачуваного навантаження.

Також важливий розмір аркушів. Занадто великі складно транспортувати, а при укладанні вони дають багато відходів. Занадто малі за площею листи не дуже вигідні через велику кількість стиків. Якщо укладання вимагає попереднього розкрою листів, їх необхідно нумерувати і укладати відповідно до плану. Також для розкрою знадобляться спеціальні інструменти – зокрема, електролобзик. Довірте установку фанери в Львові нашим фахівцям, і вам не доведеться думати про те, де взяти все необхідне!