Нові оздоблювальні матеріали з’являються в асортименті будівельних супермаркетів досить часто. Чи не встигаєте ви закінчити ремонт, як дізнаєтеся, що якийсь новий матеріал підійшов би ще краще. Але є також і матеріали, які не люблять поспіху. Вічна класика, яку легко осучаснити своїми руками – дерев’яний паркет. Раніше, коли з усіх матеріалів для підлоги був доступний лише паркет і лінолеум, а лісів було набагато більше, його ціна була значно нижчою від теперішньої. Зустрічався паркет і з вельми міцних і довговічних порід – ясена, бука, дуба і навіть кедра, в залежності від регіону.

Багато господарів, набуваючи квартири на вторинному ринку, поспішають в ході ремонту позбутися старого і непотрібного, на їхню думку, паркету. Не поспішайте! Адже навіть якщо паркет виглядає неважливо і брудно, але при цьому не роздутий, чи не розтрісканий і не надщерблений, майже завжди йому можна подарувати друге життя за допомогою простої процедури. Вона називається циклювання і її можна здійснити самостійно або замовити у нас.

Що потрібно?

Циклювання полягає в знятті тонкого шару стружки з поверхні. Зазвичай це допомагає впоратися навіть з наслідками затоки статі гарячою водою, усуває плями від чорнила і фарб, випалені опалювальними приладами сліди, залишені дітьми або тваринами механічні пошкодження. Циклювання в буквальному сенсі дозволить почати життя паркету «з чистого аркуша».

Для цього вам знадобиться орендувати циклювальні машину. Найкраще вибрати машину барабанного типу, так як з нею простіше звертатися. Вартість оренди складе 200-400 гривень на добу в залежності від моделі, а більше вам і не знадобиться. Кращий вибір для непрофесійної циклювання паркету – барабанна машина СО-206. З її допомогою можна знімати не тільки пошкоджений верхній шар деревини, а й вирівнювати нерівності до 5 мм висотою. У «напарники» до неї візьміть в оренду кутову циклювальні машину – інакше кути і зони, що впритул прилягають до стін, доведеться обробляти грубим наждачним папером. Ще один варіант – піла- «болгарка» зі спеціальною циклювальної насадкою.

Приміщення потрібно звільнити і перевірити на предмет метизів в підлозі – вони можуть пошкодити машину. Зніміть плінтуси – але тільки в разі, якщо зробити це можна, не пошкодивши паркет. Перед запуском машини краще вимкніть всі інші електроприлади, особливо в будинку зі старою проводкою – машина споживає 2,5 кВт, що можна порівняти з потужністю електрочайника, але її пускова потужність ще вище. Вам обов’язково будуть потрібні беруші для захисту слуху, окуляри і респіратор для захисту від дрібної деревного пилу і великих стружок.

Приступаємо

Первинна обробка дозволить усунути старе покриття, а у випадку з новим паркетом – усунути шорсткості і нерівності. На барабан встановіть насадку Р40 або Р60. Обробку слід проводити повільно, зі швидкістю не більше 5-1 см в секунду. Якщо в паркет покладений паралельно стінам, почніть переміщатися по довгій діагоналі, потім, дійшовши до протилежного кута, перемістіть машину на половину ширини і пройдіть знову. Якщо ж укладання паркету – ялинка або діагональ, переміщатися потрібно паралельно стінам. Основна ідея – напрямок циклювання має бути діагональним щодо орієнтації покриття.

Таким чином обробіть всю поверхню підлоги. У вас залишаться важкодоступні місця, в яких доведеться використовувати кутову циклювальні машину або ж болгарку з насадкою. Спеціальний гвинт дозволяє регулювати ступінь натискання стрічки на підлогу. Якщо ви відчуваєте, що воно надто велике, звільніть гвинт. Якщо ж ви знімаєте менше, ніж потрібно, притисніть сильніше.

Коли циклювання закінчена, може знадобитися пройтися ще один раз. Потім проводиться додаткова шліфування. Тепер потрібно ретельно пропилососити приміщення і провести вологе прибирання, після чого можна гарантувати паркет і розкривати його маслом або лаком. Як бачите, нічого складного в цій процедурі немає, але в деяких випадках краще все ж звертатися до фахівців.