На ринку представлено безліч варіантів підлогових покриттів, кожне з яких відрізняється своїми плюсами і мінусами. Розповімо про них, а також про те, який клей застосовується з кожним видом покриття. А також про те, які матеріали для підлог в Києві і області можна замовити у нас.

Одне з найбільш поширених підлогових покриттів – лінолеум. Таку поширеність йому забезпечила низька вартість і висока практичність. Лінолеум довговічний, на нього можна нанести будь-який малюнок або візерунок. Його легко вирізати під приміщення будь-якої конфігурації – значно простіше, ніж, наприклад, обрізати паркет. Лінолеум дуже легко укладати – оскільки покриття суцільне, він не потребує особливо надійної фіксації. У невеликих приміщеннях його і зовсім можна укласти прямо на бетонну основу, зафіксувавши біля стін плінтусами. Однак цей матеріал руйнується на прямих сонячних променях, а крім того, багатьом просто не подобається його відносно дешевий зовнішній вигляд.

Ковролін – природний розвиток килима. Ковролін, так само, як і лінолеум, легко вкладається, оскільки під будь-яке приміщення його можна без проблем викроїти. Багатошаровий ковролін добре пружинить, приємний на дотик і забезпечує непогану тепло- та звукоізоляцію. Однак за ним складніше доглядати, ковролін вигоряє з часом, а будь-які плями на ньому вимагають спеціальної хімчистки. Непридатний він для кухонь, погано підходить для прихожих.

Поширений також ламінат – це пресована під високим тиском і при високих температурах деревоволокнистих плит. Верхній шар ламінату імітує популярні породи дерева-бук, венге, дуб, горіх і т.д. Ламінат відмінно переносить перепади температур і механічні пошкодження. Хороший вибір для кухні завдяки вологостійкості.

Паркетна дошка – більш благородний вид підлогового покриття. Вона складається з трьох шарів, нижній і центральний шар – це хвойне дерево, верхній шар – більш тверда порода у вигляді тонкого шпону. Зазвичай паркетну дошку шпоніруют деревиною бука, дуба або ясена, зустрічаються і більш екзотичні варіанти. Таке підлогове покриття служить дуже довго, воно приємно на дотик. Якщо поверхня втратила вигляд або забруднилася, паркетну дошку можна шліфувати.

Паркет з натурального дерева – це класика підлогового покриття. Виготовлений з масиву деревини, при укладанні вимагає високої кваліфікації, оскільки зазвичай утворює малюнок. При правильному догляді паркет дуже довговічний, виглядає красиво, і навіть при серйозних пошкодженнях його можна відновлювати шляхом шліфовки. Схожа за властивостями на паркет масивна дошка підлоги. З тією лише різницею, що вона товщі, і служити буде ще довше – до півстоліття і більше.

Всі ці матеріали для підлог в Київській області і Києві ви можете придбати у нас, також, як і спеціальні клеї для них.

Як правильно вибрати клей

Ключовими параметрами клею є його адгезія, час схоплювання, водостійкість, час використання. Адгезія висловлює зусилля, з яким відриваються одна від одної склеєні даними клеєм предмети. Вимірюється вона в Мпа на мм2, і для укладання будь-яких підлогових покриттів даний параметр повинен бути вище одиниці. Час використання розчину і час схоплювання визначають зручність роботи, але не впливають на експлуатаційні характеристики. А ось водостійкість важлива – цей параметр визначає, наскільки на схоплювання впливає рівень вологості.

Всі клеї можна розділити на полімерні і полімерцементні суміші. Останні використовуються для укладання в основному покриттів з кераміки, каменю і штучного каменю. Вони поставляються в сухому вигляді і близькі за властивостями до цементу, але працювати з ними простіше. А ось полімерні клеї використовуються для перерахованих вище підлогових покриттів. Вони поставляються у вигляді готових до використання складів.

Двокомпонентні полімерні клеї мають високу ступінь адгезії і застосовуються для укладання масивної дошки або паркету. Також для паркету використовуються поліуретанові безводні клеї. Для рулонних ж покриттів – ламінату, ковроліну – застосовують дисперсійні полімерні клеї.

Якщо цікавлять матеріали для підлог в Києві та Київській області, а також всі витратні матеріали для їх укладання – звертайтеся до нас!