Звичайно, всі ми побоюємося заразитися коронавірусів, а з урахуванням того, що 80% заражених людей є безсимптомними розповсюджувачами, небезпека зростає багаторазово. Але при дотриманні декількох простих правил поведінки ви зможете значно зменшити небезпеку для себе, своїх рідних і близьких, а також членів сім’ї.

Коронавірус поширюється переважно повітряно-крапельним шляхом, хоча є відомості про повітряне шляху поширення. Це означає, що віруси можуть переміщатися по повітрю, або з частинками біологічних рідин мікроскопічного розміру, які виділяються при розмові і особливо кашлі або крику, або навіть самі по собі. Але для зараження вони повинні потрапити в дихальні шляхи, тому найбільш надійний спосіб захисту від зараження – це респіратор.

Ступінь захисту респіратора повинна бути не нижче N95, що означає, що він фільтрує не менше 95% часток, в тому числі вірусів. Фільтрація відбувається трьома шляхами: завдяки електростатичним властивостям тканини фільтра, завдяки заплутаності проходів в HEPA-фільтр і завдяки механічному отсеиванию мікроскопічних крапель ще на поверхні. Навіть при проникненні окремих вірусів вони з великою ймовірністю будуть притягнуті завдяки різниці електростатичних потенціалів його ліпідної оболонки і тканини фільтра. Менш надійні в цьому плані звичайні хірургічні маски або саморобні ткані, в останньому випадку бажано доповнювати їх шаром вати.

Респіратор ж надійно захищає майстра від вірусу, а також від деревного пилу, яка утворюється при циклювання паркету. Але від вірусів надійний захист забезпечена лише в тому випадку, коли респіратор щільно прилягає до обличчя, чого не так просто домогтися. Тому варто заздалегідь організувати короткий тренінг для майстрів з укладання паркету з контролем щільності прилягання за допомогою цукрової пудри. (Якщо при надітому респіраторі запах пудри все ще чути, значить, маска прилягає нещільно).

Наступне важливе правило – це дотримання дистанції як мінімум в 1,5 метра між вами і клієнтами, а також, по можливості, іншими майстрами. Велика частина мікроскопічних крапель на таку відстань не поширюється, і в гіршому випадку вам загрожують вільно ширяють вірусні частинки, які не створять приводить до серйозних наслідків вірусне навантаження. І звичайно, при кожному зручному випадку варто мити руки з милом або дезінфікувати їх 65% розчином етилового спирту або спеціальної суміші спиртів.