Паркетні роботи – невід’ємний елемент ремонту або будівництва. Але що робити, якщо епідеміологічна ситуація з коронавирусной інфекцією залишає бажати кращого? Відкладати чи настил паркету до закінчення епідемії? Краще не варто! По-перше, якщо ви вже почали ремонт, ніхто не скаже, коли закінчиться епідемія, а жити у родичів або на знімній квартирі небезпечно в плані можливого зараження. По-друге, при дотриманні всіх запобіжних заходів ремонтні роботи мають дуже низький ризик – нижче, ніж для походу в супермаркет або поїздки в маршрутці.

До запобіжних заходів при проведенні паркетних робіт будь-якого виду (реставрація, укладання, циклювання) відносяться:

  • дотримання достатньої дистанції між майстрами і їх клієнтами;
  • провітрювання приміщення;
  • використання ЗІЗ (засобів індивідуального захисту) органів дихання і очей;
  • знезараження рукоятей інструментів і машин, а також миття рук.

Дистанціювання передбачає в ідеалі, що в квартирі або будинку, де ведуться паркетні роботи, немає нікого, крім майстрів. Якщо це неможливо, то як мінімум варто подбати, щоб в приміщенні, де ведуться роботи, нікого не було. Обов’язково відкривайте навстіж всі вікна і двері, якщо дозволяють погодні умови. Це важливий фактор зниження концентрації вірусних частинок в повітрі. Кондиціонер ж, навпаки, може лише погіршити ситуацію і поширити їх по всьому приміщенню.

Засоби індивідуального захисту – це респіратор N95 і захисні окуляри. Вони надійно захищають органи дихання і зору від деревного пилу, і в якості «бонусного ефекту» показують високу ефективність в захисті від вірусів. Тому їх носять медики у всьому світі, в тому числі в осередках зараження. Однак використання респіраторів має деякі тонкощі. По-перше, надягати і знімати їх потрібно правильно, не допускаючи щілин. По-друге, стежте за ресурсом респіратора і своєчасно проводите його заміну, або заміну фільтруючих елементів, якщо це допускається конструкцією.

Перед початком робіт ретельно вимийте руки з милом, намилюючи їх не менше 20 секунд за схемою, рекомендованої Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Якщо немає доступу до води і мила (ви працюєте на об’єкті без водопостачання), обов’язково майте при собі спиртовий розчин фортецею мінімум 65% і протирайте їм руки і рукояті інструментів і машин перед початком роботи. Це допоможе убезпечити вас, ваших рідних і близьких. Також можна використовувати одноразові медичні рукавички.